Správa kryptoměn

V této sekci naleznete služby, které používám ke správě svého portfolia.

Celé své krypto portfolio spravuji a sleduji pomocí aplikace Blockfolio. Mrkni na video :)

 

 

Kde a jak kupuji Bitcoin? Na Change Invest, za mě je to nejlepší cesta, protože je to uživatelsky přívětivá aplikace s minimálními poplatky: https://bit.ly/35gzjzK

Tady na ni mám i video s kompletním tutoriálem jak na to :) 

 

Další možností je česká burza CoinBank, kde můžete nakoupit přímo za CZK, jsou zde nízké poplatky a mají na výběr z více kryptoměn. Za registraci navíc dostanete bonus 400 Kč, taky jsem o ní natočil video: https://youtu.be/Z48WPiAnOrw

 

Na altcoiny (kryptoměny mimo bitcoinu a etherea - mimochodem já v podstatě nic jiného nekupuju) doporučuju Binance, která za mě není tak přehledná a jednoduchá pro uživatele, ale je tam na výběr velké množství různých kryptoměn: https://bit.ly/2ZK6rN2

 

Toto je nejjednodušší cesta, jak co nejvýhodněji kryptoměny prodat zpátky do českých korun nebo eur. Nezapomeň potom zdanit zisk ;-)


Na úročení kryptoměn používám tuto ověřenou službu. Ale pozor, nikdy bych tam neukládal větší část porfolia, nejbezpečnější je pořád vlastní hardwarová peněženka :-)

PS: když se zaregistruješ přes odkaz ve videu, dostaneš bonus a podpoříš tento kanál 

 

Já osobně používám a doporučuju nejlépe hardwarové peněženky Trezor (stačí i základní model One, případně novější model T). To je nejbezpečnější způsob, jak mít vlasní krypto uložené a jak jej mít pod vlastní kontrolou.


Na menší částky používám softwarovou peněženku Exodus, na kterou jsem dělal video :-)

 

Ostatní často kladené dotazy

V této sekci naleznete časté dotazy, které mi o Vás denně chodí. Prosím Vás, před tím, než mi napíšete novou otázku, projděte si pečlivě odpovědi na otázky v této sekci.

V 95% případů je to protože ti přišel ještě potvrzovací mail o výběru a zapadl ti do spamu. Musíš přes tento mail výběr potvrdit. 
Případně pokud chceš, aby jsi nemusel výběry pokaždé potvrzovat, mělo by stačit si v nastavení Change Invest zapnout heslo aplikace. Poté by se měly výběry provádět automaticky bez nutnosti potvrzovat ještě e-mail. 

 

Z Change Investu jdou aktuálně vybrat pouze kryptoměny BTC a ETH, zbytek se plánuje, ale na altcoiny aktuálně doporučuji jinou burzu - ideálně Binance: http://bit.ly/2ZK6rN2

První eurový vklad musí Change Invest manuálně schválit a připsat k tvému účtu. Toto může chvíli trvat, většinou 1, max 2 pracovní dny. 

Další eurové vklady jsou poté připisovány obvykle velmi rychle - v řádu minut, maximálně jednotek hodin. Ale pouze v pracovní dny, přes víkend se musí počkat na pondělí. 

U větších částek (vyjímečně i u menších) se občas musí burza doptat na původ peněz. V takovém případě o tom pošlou mail a ty pak musíš doložit původ peněz (daňové přiznání/výplatní páska apod.). Nedělají to naschvál, ale kvůli legislativě.

Pokud ti vklad nepřišel v čas (první do 2 pracovních dnů, další do 1 pracovního dne), tak napiš na podporu Change Invest a ideálně jim pošli i výpis z účtu. Podívají se na to a manuálně ti platbu připíšou na účet. 

PS: To stejné udělej i v případě, že jsi zapomněl vložit referenční číslo platby :-) 

Já osobně držím v podstatě pouze Bitcoin, Ethereum a CEL token. Snažím se o těchto kryptoměnách (převážně BTC) zjistit co nejvíce a zbytek neřeším zase tolik. Takže pokud se mě chceš zeptat na nějaké jiné/menší kryptoměny, asi na ně nemám názor a moc mě nezajímají. Důležité je udělat si vlastní průzkum a zjistit si proč by měla být ta daná kryptoměna unikázní, jaké bude mít použití, proč by měla růst na ceně atd.  :) 

Nikdo ti nemůže zaručit, jak se bude cena Bitcoinu vyvíjet. Ale můj pohled je, že pokud člověk kupuje BTC jako dlouhodou investici na několik let (a investuje pouze peníze, které si může dovolit ztratit), tak se vyplatí postupně kupovat i nyní - sám to také dělám. Ale záleží na každém a toto není žádná investiční rada ;) 

Nejsem daňový expert, ale základní principy danění kryptoměn jsem shrnul v tomto videu:

Dělal jsem kvůli těmto dotazům speciální video - krypto slovníček pro začátečníky. Ten shrnuje ty nejdůležitější pojmy ze světa kryptoměn :) 

 

Namluvil jsem audioknihu Vynález Jménem Bitcoin, kterou si můžeš zdarma poslechnout na YouTube a pomocí které pochopíš základy Bitcoinu. 

 

Zastoupení kryptoměn v mém portfoliu

Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s podmínkami použití webových stránek, ochranou osobních údajů a využívaním souborů cookies.